درباره

من کیستم؟

سینا هستم. مهندسی کامپیوتر خوندم و بعد بعد از پایان مقطع لیسانس مشغول به کار شدم. در حال حاضر در یک شرکت مشغول برنامه نویسی و توسعه ی نرم افزار هستم. بیشتر با جاوا کد زدم اما مثل خیلی از توسعه دهنده های دیگه با زبان های دیگه مثل c, php, python, JavaScript, HTML و … کم و بیش کار کردم.

الان چند سالی میشه که از سیستم عامل ویندوز مهاجرات کردم به لینوکس البته گاهی اوقات به ویندوز هم سر میزنم حتی سیستم عامل لپتاپم هنوز ویندوزه اما برای توسعه نرم افزار لینوکس را بیشتر میپسندم. داخل پست های آینده در موردش بیشتر میگم.

کامپیوتر و برنامه نویسی بخشی از علایق منو تشکیل میده و خوب علایق دیگه ای هم دارم. به گجت های که هر روز بر تعدادشان افزوده میشه و هر کدامشان ویژگی جدیدی با خودشون داره با هدف بهبود کیفیت زندگی ما علاقمندم و خبرهایشان را دنبال میکنم.
از بچگی به دنیای اتومبیل ها علاقه داشتم و برام جذاب بودن. از کار کردن با ابزار لذت میبرم و به قول معروف دست به آچارم و بخشی از وقتم به تعمیر وسایل مختلف میگذره.
عکاسی میکنم و بخشی از وقتم مشغول یادگیری و مطالعه در مورد عکاسی هستم البته به خودم نمیگم عکاس!
گاهی وقتا میرم کوه. کوهنوردی برام لذت بخشه وبه من حس آزادی و سبکی میده و کلی علایق کوچیک و بزرگ دیگه که از حوصله ی این مطلب خارجه.

اینجا چیکار میکنم؟

من فکر میکنم یادگیری مداوم، لازمه ی یک توسعه دهنده ی موفق هست، یادگیری تکنولوژی های جدید و به روز موندن تو این رشته خیلی مهمه در غیر این صورت زودتر از آن چیزی که فکر کنیم تبدیل میشیم به یک فسیل در این رشته!
منم بخش زیادی از وقتم را مشغول یادگیری هستم. گاهی ها از اینکه مدام در حال یادگیری چیز های جدید باشم خسته میشم. تصمیم گرفتم پِز را درست کنم تا تجربه ها و چیز های جدیدی که یاد میگیرم را با شما به اشتراک بگذارم، چیز های جدید از شما یاد بگیرم و کمی هم به ذهنم در یادگیری استراحت بدم. البته اینجا قرار نیست خیلی حرف های دقیق و علمی بزنم قراره ساده و کوتاه باشه.

و در آخر چرا پِز؟

نه معنی خاصی میده، نه مخفف کلمه‌ای هست، فقط یک اسم هست، اسمی که شاید یک روز بشه یک برند!